Vítejte na stránkách Penzionu U Blatce.

Penzion U Blatce je nově a moderně postavený penzion uprostřed lesů a na hrázi dvou rybníků Blatec a Výběrač. Penzion má blíže k obci Petříkov, přes kterou se také k penziónu přijíždí od všech směrů jak z Třeboně, tak z Českých Budějovic , Českého Krumlova, ale i Nových Hradů. Přesto lesní masiv, kde je penzion postaven patří již pod katastrální území Buková u Nových Hradů s Obecním úřadem v Olešnici.

Obec Petříkov se nachází uprostřed lesů, 10 km od Trhových Svinů a 9 km od Nových Hradů. Obec tvoří části Petříkov, Těšínov a Jiříkovo Údolí. Leží v nadmořské výšce 480 m. Katastrální rozloha obce je 1939 ha, zemědělské půdy je cca 400 ha, největší výměru tvoří lesy s 1425 ha. Počet obyvatel 265.

V Petříkově je zastávka ČD, základní škola, obchod a 2x hostinec. Je zde možnost ubytování v soukromých penzionech či chatách. V obci není žádný průmyslový závod, kolem dokola jsou lesy a rybníky, obcí protéká řeka Stropnice. Je to ideální místo k rekreaci a odpočinku.

Obec Petříkov má vybudovaný obecní vodovod. V obci funguje obecní knihovna a hřiště. Působí zde Sbor dobrovolných hasičů. Každoročně je zde pořádaný masopust, triatlon, drakiáda a vánoční zpívání.

Do území obce, části Jiříkovo Údolí zasahuje CHKO Třeboňsko, kde se také nachází přírodní rezervace Červené blato s naučnou stezkou. Obcí Petříkov a kolem penzionu prochází modře značená cyklostezka.

Okolí obce Petříkov navazuje lesním masivem na Novohradské Hory. Lesy jsou zde značně hluboké, ale také bohaté na lesní plody jako jsou borůvky,brusinky a hlavně houby. Petříkov je velice oblíbenou houbařskou destinací z důvodu snadné dostupnosti z větších měst v okolí.