České Budějovice a okolí

České Budějovice
celodenní výlet – možno vlakem z železniční zastávky Petříkov

České Velenice
možnost rovněž vlakem z železniční zastávky Petříkov. Z Českých Velenic dojdete pěšky do Gmundu v Rakousku, kde můžete navštívit Sole Felsen Bad s českou obsluhou.

Český Krumlov
Vzdálenost cca 36 km – další historický skvost na jihu. Uličky starého města jsou překrásné, nabízí řadu hospůdek a krámků se suvenýry. Zámek pak má zajímavé prohlídkové trasy a v létě je přístupná i zámecká zahrada s otáčivým hledištěm. Vstupenky na představení si je dobré včas objednat na internetu.

Hluboká nad Vltavou
Vzdálenost cca 37 km – překrásný zámek Schwarzenberků, který uchvátí každého návštěvníka. Je postaven ve stylu tudorovské gotiky a nabídne vám několik prohlídkových tras.

Suchdol nad Lužnicí
V letních měsících jsou vyhledávány pískovny v Tušti u Suchdola nad Lužnicí, kde je v bývalých těžebnách písku nádherné koupání a dnes je zde již poskytován veškerý servis včetně občerstvení.

Podzimní období je v okolí penziónu rovněž velice nádherné a přináší uspokojení zejména pro houbaře. Zdejší hluboké lesy jsou značně bohaté na houby a to převážně hřibovité.

Krásné jsou i podzimní výlovy zdejších rybníků, které jsou svojí rozlohou velice příjemné a mají vzhledem k písčitému podloží ryby velice čisté a chutné.